top of page

PROJEKT KONCEPCYJNO-BUDOWLANY HOTELU

W GDAŃSKU, JELITKOWE 
PROJEKT DYPLOMOWY INŻYNIERSKI - 2016-2017

Przedmiotem pracy inżynierskiej na semestrze VII było opracowanie projektu hotelu położonego przy
ul. Wypoczynkowej w Gdańsku w formie dokumentacji projektowej na poziomie projektu budowlanego w wersji uproszczonej. 
Zadaniem było również opracowanie układu konstrukcyjnego i instalacyjnego, rozwiązanie technologii oraz kolorystyki elewacji, określenie wyposażenia technicznego i wykonanie charakterystycznych dla obiektu detali budowlanych.

Działka przeznaczona na projektowany obiekt zlokalizowana jest w dzielnicy Jelitkowo przy ulicy Wypoczynkowej 36, 36A, 36B, nr działki 4/9. W pobliżu działki znajduje się głównie modernistyczna zabudowa. Budynek hotelu będzie nawiązywał do okolicznej architektury, jednakże w bardziej nowoczesnej odsłonie. Atrakcyjność lokalizacji podnosi bliskość plaży oraz lasu. Hotel będzie zaopatrzony w funkcje takie jak restauracja, sala konferencyjna oraz SPA, które znajdą się w parterze projektowanego budynku. Ponadto dla gości hotelowych dostępny będzie bar
na najwyższej kondygnacji, tak aby umożliwić widok na morze i okoliczną zieleń.
Celem pracy był projekt odpowiadający poprawnie na warunki zapisane w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu oraz warunki prawne odnoszące się do projektowania obiektów budowlanych. Ponadto budynek winien odpowiadać na zastały aspekt otaczającej architektury i urbanistyki. 

Ideą projektu było przede wszystkim odpowiedzenie na kompozycję przestrzenną, wyznaczoną poprzez istniejącą zabudowę. Na osi kompozycyjnej zastano drzewo, które było wyjściem do projektu koncepcyjnego. Stosując warunki planu oraz zapewniając funkcjonalny rozkład pomieszczeń, budynek został podzielony na dwie części, połączone ze sobą przeszklonym łącznikiem. W patio na osi układu kompozycyjnego posadzone zostało nowe drzewo. 
Założeniem zagospodarowania terenu wokół budynku było wtopienie obiektu w istniejącą tkankę, a projektowane gatunki zieleni powinny być zbieżne z istniejącymi.

Projektowany obiekt jest budynkiem zamieszkania zbiorowego, wolnostojącym, trzykondygnacyjnym podpiwniczonym. Główne wejście do budynku, podkreślone przez podcień, prowadzi do recepcji hotelowej zlokalizowanej na parterze. Budynek podzielony jest na poziomie 0 na dwie strefy funkcjonalne. Przy recepcji znajduje się restauracja oraz sala konferencyjna. W drugiej części, do której prowadzi przeszklony łącznik, znajduje się SPA oraz ustępy ogólnodostępne dla gości. W obu częściach przewidziane zostały klatki schodowe ewakuacyjne. Winda zaprojektowana została w pobliżu recepcji. Na kolejnych dwóch piętrach zlokalizowane zostały pokoje hotelowe, pokoje administracyjne oraz pomieszczenia pomocnicze dla personelu. Na ostatniej kondygnacji przewidziano bar.

    Układ funkcjonalny budynku przewiduje: 

•    23 pokoje, w tym: 
•    17 pokoi dwuosobowych, 
•    2 pokoje jednoosobowe, 
•    1 pokój dostosowany dla osób niepełnosprawnych, 
•    3 jednostki apartamentowe, 
•    ogólnodostępną sala restauracyjna mogąca pomieścić około 50 osób, 
•    ogólnodostępne SPA wyposażone w 2 pokoje do masażu, saunę mokrą 
    i suchą oraz strefę wellness z jacuzzi, 
•    garaż podziemny na 20 miejsc parkingowych, 
•    12 miejsc postojowych naziemnych, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych. 
 

 

bottom of page